 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA2B1X7R1C104K050BC)
TDK CGA2B1X7R1C104K050BC
PartNo:
CGA2B1X7R1C104K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 114792
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 16volts X7R 10% T=0.5mm
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:100 V