 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA2B3X7R1H104K050BB)
TDK CGA2B3X7R1H104K050BB
PartNo:
CGA2B3X7R1H104K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 665881
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:450 V