 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA2B3X7R1H333K050BB)
TDK CGA2B3X7R1H333K050BB
PartNo:
CGA2B3X7R1H333K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 70211
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.033uF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V