 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA3E1X7R1E105K080AC)
TDK CGA3E1X7R1E105K080AC
PartNo:
CGA3E1X7R1E105K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 62067
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 25volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:50 V