 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA3E2X7R1E104K080AA)
TDK CGA3E2X7R1E104K080AA
PartNo:
CGA3E2X7R1E104K080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 75879
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts X7R 10% T=0.8mm
RoHS:Details
Capacitance:0.082 uF
Voltage Rating DC:25 V