 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA3E3X7S2A104K080AB)
TDK CGA3E3X7S2A104K080AB
PartNo:
CGA3E3X7S2A104K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 109501
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 100volts X7S +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V