 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA4J2X7R2A104K125AA)
TDK CGA4J2X7R2A104K125AA
PartNo:
CGA4J2X7R2A104K125AA
Manufacturers: TDK
Qty: 105570
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 100volts X7R 10% T=1.25mm
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V