 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA4J3X7R1C475K125AB)
TDK CGA4J3X7R1C475K125AB
PartNo:
CGA4J3X7R1C475K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 71775
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 16volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:35 V