 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA5L1X7R1E106K160AC)
TDK CGA5L1X7R1E106K160AC
PartNo:
CGA5L1X7R1E106K160AC
Manufacturers: TDK
Qty: 61278
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 25volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V