 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA5L3X5R1H106K160AB)
TDK CGA5L3X5R1H106K160AB
PartNo:
CGA5L3X5R1H106K160AB
Manufacturers: TDK
Qty: 70861
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 50volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:10 V