 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGA6M3X7S2A475K200AB)
TDK CGA6M3X7S2A475K200AB
PartNo:
CGA6M3X7S2A475K200AB
Manufacturers: TDK
Qty: 68740
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 4.7uF 100volts X7S +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V