 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (CGJ2B2X7R1C104K050BA)
TDK CGJ2B2X7R1C104K050BA
PartNo:
CGJ2B2X7R1C104K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 63175
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 16volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:500 V