 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (EMK105B7103KV-F)
Taiyo Yuden EMK105B7103KV-F
PartNo:
EMK105B7103KV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 57057
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0402 16V 10000pF 10%
RoHS:Details
Capacitance:560 pF
Voltage Rating DC:50 V