 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (EMK107B7104KA-T)
Taiyo Yuden EMK107B7104KA-T
PartNo:
EMK107B7104KA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 67688
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0603 16V 0.1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:1.8 pF
Voltage Rating DC:100 V