 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (EMK107BBJ106MA-T)
Taiyo Yuden EMK107BBJ106MA-T
PartNo:
EMK107BBJ106MA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 124990
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0603 16V 10uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V