 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (EMK107BJ105KA-T)
Taiyo Yuden EMK107BJ105KA-T
PartNo:
EMK107BJ105KA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 61364
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0603 16V 1.0uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V