 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (EMK212BJ106KG-T)
Taiyo Yuden EMK212BJ106KG-T
PartNo:
EMK212BJ106KG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 321364
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0805 16V 10uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:3900 pF
Voltage Rating DC:250 V