 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (FK28X7R1H104K)
TDK FK28X7R1H104K
PartNo:
FK28X7R1H104K
Manufacturers: TDK
Qty: 57822
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.10uF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Tolerance:0.1
Temperature Coefficient / Code:X7R
Case Style:Dipped
Termination Style:Radial
Case Length:4 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:5.5 mm
Case Diameter:
Lead Spacing:5 mm