 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM1555C1H221JA16D)
Murata Electronics GCM1555C1H221JA16D
PartNo:
GCM1555C1H221JA16D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 95730
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 220pF 50volts C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V