 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71C104KA55D)
Murata Electronics GCM155R71C104KA55D
PartNo:
GCM155R71C104KA55D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 727180
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:450 V