 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71C104KA55J)
Murata Electronics GCM155R71C104KA55J
PartNo:
GCM155R71C104KA55J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 142850
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 16Volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 uF
Voltage Rating DC:50 V