 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71H102KA37D)
Murata Electronics GCM155R71H102KA37D
PartNo:
GCM155R71H102KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 545918
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:2.5 V