 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71H103KA55D)
Murata Electronics GCM155R71H103KA55D
PartNo:
GCM155R71H103KA55D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 119886
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V