 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71H221KA37D)
Murata Electronics GCM155R71H221KA37D
PartNo:
GCM155R71H221KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 57950
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 220pF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:36 pF
Voltage Rating DC:50 V