 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R71H223KA55D)
Murata Electronics GCM155R71H223KA55D
PartNo:
GCM155R71H223KA55D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 158012
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.022uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V