 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM155R72A102KA37D)
Murata Electronics GCM155R72A102KA37D
PartNo:
GCM155R72A102KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 96824
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:1.5 kV