 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM1885C1H101JA16D)
Murata Electronics GCM1885C1H101JA16D
PartNo:
GCM1885C1H101JA16D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 104987
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:10 V