 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM1885C1H102JA16D)
Murata Electronics GCM1885C1H102JA16D
PartNo:
GCM1885C1H102JA16D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 74287
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1000pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V