 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM1885C1H222JA16D)
Murata Electronics GCM1885C1H222JA16D
PartNo:
GCM1885C1H222JA16D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 64000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2200pF 50volts C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:33 pF
Voltage Rating DC:50 V