 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM1885C1H470JA16D)
Murata Electronics GCM1885C1H470JA16D
PartNo:
GCM1885C1H470JA16D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66415
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 47pF 50volts C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:220 pF
Voltage Rating DC:2 kV