 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71C104KA37D)
Murata Electronics GCM188R71C104KA37D
PartNo:
GCM188R71C104KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 72000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:220 pF
Voltage Rating DC:50 V