 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71C105KA64D)
Murata Electronics GCM188R71C105KA64D
PartNo:
GCM188R71C105KA64D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 137394
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1.0uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:100 V