 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71C474KA55D)
Murata Electronics GCM188R71C474KA55D
PartNo:
GCM188R71C474KA55D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 86817
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.47uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V