 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71E104KA57D)
Murata Electronics GCM188R71E104KA57D
PartNo:
GCM188R71E104KA57D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 74948
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 25Volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V