 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71E474KA64D)
Murata Electronics GCM188R71E474KA64D
PartNo:
GCM188R71E474KA64D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 107872
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.47uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:33 pF
Voltage Rating DC:50 V