 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71H472KA37D)
Murata Electronics GCM188R71H472KA37D
PartNo:
GCM188R71H472KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 98053
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 4700pF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V