 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R71H473KA55D)
Murata Electronics GCM188R71H473KA55D
PartNo:
GCM188R71H473KA55D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 115034
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.047uF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:50 V