 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R72A103KA37D)
Murata Electronics GCM188R72A103KA37D
PartNo:
GCM188R72A103KA37D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 203865
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.01uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V