 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM188R72A104KA64D)
Murata Electronics GCM188R72A104KA64D
PartNo:
GCM188R72A104KA64D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 67544
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V