 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR70J106KE22L)
Murata Electronics GCM21BR70J106KE22L
PartNo:
GCM21BR70J106KE22L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 78549
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V