 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR71E105KA56L)
Murata Electronics GCM21BR71E105KA56L
PartNo:
GCM21BR71E105KA56L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 107156
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V