 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR71H224KA37L)
Murata Electronics GCM21BR71H224KA37L
PartNo:
GCM21BR71H224KA37L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 153550
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.22uF 50volts X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V