 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR71H474KA55L)
Murata Electronics GCM21BR71H474KA55L
PartNo:
GCM21BR71H474KA55L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 81637
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.47uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 pF
Voltage Rating DC:50 V