 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR72A104KA37L)
Murata Electronics GCM21BR72A104KA37L
PartNo:
GCM21BR72A104KA37L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 184651
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:100 V