 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM21BR7YA105KA55L)
Murata Electronics GCM21BR7YA105KA55L
PartNo:
GCM21BR7YA105KA55L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 71704
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1.0uF 35volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:10 V