 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GCM31CR71H225KA55L)
Murata Electronics GCM31CR71H225KA55L
PartNo:
GCM31CR71H225KA55L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 175317
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 2.2uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V