 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GJM1555C1H100FB01D)
Murata Electronics GJM1555C1H100FB01D
PartNo:
GJM1555C1H100FB01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63816
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 10pF 50Volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:10 pF
Voltage Rating DC:3 kV