 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GJM1555C1H3R3BB01D)
Murata Electronics GJM1555C1H3R3BB01D
PartNo:
GJM1555C1H3R3BB01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 59932
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 3.3pF 50Volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:47 pF
Voltage Rating DC:250 V