 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GJM1555C1H6R8CB01D)
Murata Electronics GJM1555C1H6R8CB01D
PartNo:
GJM1555C1H6R8CB01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 54461
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.8pF 50Volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:3.3 pF
Voltage Rating DC:200 V