 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GJM1555C1H8R2CB01D)
Murata Electronics GJM1555C1H8R2CB01D
PartNo:
GJM1555C1H8R2CB01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66878
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 8.2pF 50Volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V